Yazar hakkında

Ayşe Özdoğan Özek

Ayşe Özdoğan Özek

Karadenizin en batı şehirlerinden Zonguldak doğumluyum. Evimden ilk ayrılışım filmlerde görerek özendiğim, parasız yatılı sınavlarının sonucu Çamlıca Kız Lisesinde geçirdiğim iki yıllık yatılı okul maceramla başlar. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olup, çeşitli illerde matematik öğretmenliği ve MPAL’de çalıştığım yılların ardından emeklilik gelir. O kadar çok emeklilik hayali kurmuştum ki inanamazsınız. Hatta emekli olduğumda Ne iş yaparsınız sorusuna “Emekliyim” diye verdiğim yanıtın hayalini bile kurmuştum. Emeklilik sonrası çeşitli kurumlarda öğretmenlik ve yöneticilik ilaveleriyle toplamda otuz yıl çalışıp kendimi hepten gezip tozmaya, yeni yerler görüp yeni insanlar tanımaya adadım. Yaşamımın en sevgililerinden öğrencilerim sayesinde/yüzünden hiç büyüyememiş çocuk kalmış biriyim. Gezi severlere ışık tutabileceği düşüncesiyle eşimin desteği ve sponsorluğuyla yaptığım seyahatlerimi anlatmaktan sonsuz keyif alıyorum. Size de yazdıklarımı okumak ve notlarımı yanınızda götürmek kalıyor. Annesi olduğum için çok mutlu ve gururlu olduğum bir de kızım var.

İlgili Yazılar

9 Yorumlar

 1. 1

  Burhan akar

  Yüreğinize sağlık 🙂 kendi kentimi ben bile bu kadar güzel anlatamam.Tekrar teşekkürler hoş geldiniz safa geldiniz (Bu arada Göbeklitepe ye giderken yolların kapalı olmasının nedeni o gün maraton koşusu vardı 🙂

  Yanıt
  1. 1.1
   Ayşe Özek

   Ayşe Özek

   Burhan Bey çok teşekkür ederim. Urfalı birinden bu övgüyü almanın değerini ölçemiyorum.

   Yanıt
 2. 2

  ceren özveri

  Merhaba Ayşe teyze yazılarını gördükçe keyifle okuyorum bu yazını da çok beğendim:) Ben de yarın Maraş’ tan başlayan Antep in Urfanın da dahil olduğu bir geziye çıkıyorum yazıyı görmem çok iyi oldu söylediğin yerlere uğramam şart artık:)

  Yanıt
  1. 2.1
   Ayşe Özek

   Ayşe Özek

   Canım çok memnun oldum hem yazılarımı okuduğuna hem gezip tozmana. Güle güle git güle güle gel!

   Yanıt
 3. 3

  Murat Toptan

  Ayşe hanım çok güzel olmuş ellerinize ve emeginize sağlık selamlar…

  Yanıt
  1. 3.1
   Ayşe Özek

   Ayşe Özek

   Muratcım sağolasın.

   Yanıt
 4. 4

  Murat Toptan

  Kilimci Murat

  Yanıt
 5. 5

  funda

  Merhaba ayşe hanım öncelikle siteniz çok güzel hayırlı olsun keyifle okudum yazılarınızı. Urfada bir dönem yaşadım ve çok beğendim. Göbeklitepe çok ilginç ve önemli bence. Yeterince tanıtımı yapılmıyor aslında ilk insanoğlunun hz. adem buraya indiği söyleniyor. iyi gezmeler sevgilerle..

  Yanıt
  1. 5.1
   Ayşe Özek

   Ayşe Özek

   Funda Hanım çok teşekkür ederim. Beğeniniz bana mutluluk verdi.

   Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team