Yazar hakkında

Ayşe Özdoğan Özek

Ayşe Özdoğan Özek

Karadenizin en batı şehirlerinden Zonguldak doğumluyum. Evimden ilk ayrılışım filmlerde görerek özendiğim, parasız yatılı sınavlarının sonucu Çamlıca Kız Lisesinde geçirdiğim iki yıllık yatılı okul maceramla başlar. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olup, çeşitli illerde matematik öğretmenliği ve MPAL’de çalıştığım yılların ardından emeklilik gelir. O kadar çok emeklilik hayali kurmuştum ki inanamazsınız. Hatta emekli olduğumda Ne iş yaparsınız sorusuna “Emekliyim” diye verdiğim yanıtın hayalini bile kurmuştum. Emeklilik sonrası çeşitli kurumlarda öğretmenlik ve yöneticilik ilaveleriyle toplamda otuz yıl çalışıp kendimi hepten gezip tozmaya, yeni yerler görüp yeni insanlar tanımaya adadım. Yaşamımın en sevgililerinden öğrencilerim sayesinde/yüzünden hiç büyüyememiş çocuk kalmış biriyim. Gezi severlere ışık tutabileceği düşüncesiyle eşimin desteği ve sponsorluğuyla yaptığım seyahatlerimi anlatmaktan sonsuz keyif alıyorum. Size de yazdıklarımı okumak ve notlarımı yanınızda götürmek kalıyor. Annesi olduğum için çok mutlu ve gururlu olduğum bir de kızım var.

İlgili Yazılar

9 Yorumlar

 1. 1

  yekta

  Fotoğrafların hepsini peş peşe göremiyorum. Her seferinde kapatıp tekrar açmak zorunda kalıyorum. Sevgiler.

  Yanıt
  1. 1.1
   Ayşe Özek

   Ayşe Özek

   Fotoğraflara yazı içinde tek tek bakmak gerekiyor. Foto galerisine gidersen hepsini arka arkaya görebilirsin. Okuduğun için teşekkürler.

   Yanıt
 2. 2

  Şükran Özdoğan

  Çok ilgiyle okudum. Bilmediğim şeyler vardı. Eline sağlık.

  Yanıt
  1. 2.1
   Ayşe Özek

   Ayşe Özek

   Tesekkur ederim. Faydali olduysa ne mutlu bana!

   Yanıt
 3. 3
  Mine Kayam

  Mine Kayam

  Arnavutluk ilgimi çekmemişti ama şimdi çooook çekti. Teşekkürler…

  Yanıt
  1. 3.1
   Ayşe Özek

   Ayşe Özek

   Çok teşekkür ederim Minecim. Devamı gelecek.

   Yanıt
 4. 4

  Elif Büyükdura

  Ayşecim , oralara gidip bir yıl yaşadığım için bana tekrar nostalji yaşattın. Sen turistik gittiğin için, mafya olaylarına şahit olamadın tabii. Şehirde hemen hemen çoğu kişide kalaşnikof mevcut. Aşiretler çok fazla. Ve bununla 2000 yılında ben oradayken başedemiyorlardı.Eline sağlık. Daha çok anlatacak şey var ama ben herşeye rağmen sevmiştim oraları.

  Yanıt
 5. 5

  Elif Büyükdura

  Ayşecim eline sağlık. Bana nostolji oldu. Buralarda yaşayınca içlerine giriyorsun. Ve bazen korkarak bazen gülerek geçiriyorsun günlerini. Ben 2000 yılında 1 yıl yaşadım . O zaman güvenilir değildi. Akşamları evlerden dışarı çıkılmıyordu. Herkesde kalaşnikof vardı.Mafya olayları çoktu. Aslında Enver hoca Kaddafi gibi seviliyordu.

  Yanıt
  1. 5.1
   Ayşe Özek

   Ayşe Özek

   Elifcim okuduğun için teşekkürler. Uzun süreli yaşam ile kısa turistik gezi izlenimleri farklı oluyor. Elbette kısa sürede görebildiklerim bunlar. Aradan 16 yıl geçmiş. Bir şeyler değişmiş olabilir, olmayabilir. Bahsettiğim siyah koca jipler muhtemelen söz ettiğin türde insanların kullandıklarıdır. Enver Hoca seviliyor olabilir bunu anlamaya fırsatım olamadı. Çünkü Enver Hoca’nın adını andığımda olumlu ya da olumsuz herhangi bir mimik ya da tepki alamadım. Ancak yabancılara yazdıkları turistik bilgi notlarında İngilizce olarak hep diktatör sözcüğünü kullamışlardı. Senden deneyimlerini ve yaşanan gerçekleri duymak isterim. Hatta dilersen yazabilirsin. Sevgilerimle

   Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team